Author Topic: Acil Yardým  (Read 4193 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline asir3434

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
    • Araba Resimleri
Acil Yardým
« on: November 27, 2008, 03:33:00 PM »
Arkadaþlar siteme;

1.Çoklu Resim Yükleme,
2.Yükleme Anýnda Resim Boyutlandýrma,
3.Resimlere Sitenin Adýný Yazdýrma

gibi bazý eklentiler yükledim.

1.sorum:
Siteme resim eklerken bütün alanlarý doldurmama raðmen lütfen resim adý alanýný doldurunuz diyor.Eklediðim resmin adýný kýsa birþey yapýyorum ozaman kabul ediyor.Bu sorun tek tek yüklerken ve çoklu yüklerken de oluyor.

2.sorum:
Siteme çoklu resim yüklerken resimlerin boyutlarýný hiç ama hiç deðiþtirmiyor.Resimler çok büyük bir þekilde ekleniyor.Bu sorun tek tek yüklerken olmuyor.

3.sorum:
Siteme çoklu resim yüklerken resimlere sitenin adýný yazmýyor.Bu sorun tek tek yüklerken olmuyor.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bunlarýn sebebi sizce ne olabilir.Bu hatalarý nasýl düzeltebilirim.Bilgisi olan arkadaþlar yardýmcý olabilir mi ?
Klasaraba.com En Klas Araba Galerisi

dnmtnk

• Guest
Re: Acil Yardým
« Reply #1 on: November 27, 2008, 06:07:14 PM »
Şimdi arkadaşım ben uzun zamandır kullanıyorum ve resimlerin isimlerini uzun bişeyde yazsam sorun olmuyordu sen aşırımı uzun bi isim yazıyorsun? hem gereği yok sayfada fazla yazı görüntü kirliliği yapar.Ha nasıl hallederim dersen şöle bi sorun olabilir ama emin değilim.Phpmyadmin den 4images_images tablosuna bak images_name tablosunu yanındaki edit butonuyla editlemeye al orda uzunluk değeri var orayı biraz daha yüksek bi sayı yazabilirsin.Sanırım bu sorunu çözebilir emin olmamakla birlikte...

Ayrıca sonradan kurduğun resme yazı yazdırma ve otomatik boyutlama çoklu resim yüklerken çalışmaz çünkü çoklu resim yükleme eklentisi yazılırken onlar göz önünde bulundurulmamış.Ama Php bilgisi iyi olan biri yeniden eklentiyi düzenleyerek diğer eklentilerinde çalışmasını sağlayabilir fakat çoklu yükleme eklentisi yeniden düzenlenmesi gerekir yani.