Author Topic: Otomatik ufaltmada ve resim yüklemede sorun yaşıyorum acil yardım..!  (Read 7800 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oguzgiresunturkey

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • Resimler-Resim-Resim Galerisi-Güzel Resimler-İyi Resimler-Kaliteli Resimler-Yüksek Çözünürlüklü Resimler
sitede kontrol panelınden oturum açtıktan sonra sistem sayfasına gidip bi kategoriye resim yükleme işlemini yaptığımda hata alıyorum.Gelen hata :

Warning: move_uploaded_file(./data/media/951/Akcakoca_2.jpg) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: Permission denied in /home/oguz/public_html/includes/upload.php on line 113

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move '/tmp/phpnubfZs' to './data/media/951/Akcakoca_2.jpg' in /home/oguz/public_html/includes/upload.php on line 113

resimi ftpden atıyorum resmı ufaltıcam bu seferde otomatik ufaltmada gelen hata :

Create thumbnail for: alacam (alacam.jpg) .... 
Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open './../data/thumbnails/777/alacam.jpg' for writing: Permission denied in /home/oguz/public_html/includes/image_utils.php on line 93

yardımcı olur musunuz??

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
Re: Otomatik ufaltmada ve resim yüklemede sorun yaşıyorum acil yardım..!
« Reply #1 on: December 22, 2008, 11:21:51 AM »
 Oğuz data klasörü ile onun alt klasörlerini chmod 777 yap  sorun gider yani :

chmod 777 (drwxrwxrwx) : data
chmod 777 (drwxrwxrwx) : data/database
chmod 777 (drwxrwxrwx) : data/media
chmod 777 (drwxrwxrwx) : data/thumbnails
chmod 777 (drwxrwxrwx) : data/tmp_media
chmod 777 (drwxrwxrwx) : data/tmp_thumbnails dosyalar chmod 777 olmalı.

Ayrıca safemode da off olmalı 

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • Resimler-Resim-Resim Galerisi-Güzel Resimler-İyi Resimler-Kaliteli Resimler-Yüksek Çözünürlüklü Resimler
« Reply #2 on: January 18, 2009, 12:03:08 AM »
abi dedıklerını yaptım yükleme düzledı ama otomatık ufaltmada hala sorun var verdiği hata :
   Error creating thumbnail!

Create thumbnail for: Akçakoca (Akcakoca_2.jpg) .... 
Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open './../data/thumbnails/951/Akcakoca_2.jpg' for writing: Permission denied in /home/oguz/public_html/includes/image_utils.php on line 93

bu hatayı veriyor anlamadım neden süreklı böyle yapıyor :S:S:S acil yardım beklıyorm..

Offline AKIN

• Full Member
    • View Profile
    • Resim
« Reply #3 on: January 18, 2009, 01:59:22 AM »
data/thumbnails/951/
bu dosyayı oluştur ve chmod 777 yap arkadaşım  8)

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: January 18, 2009, 12:54:46 PM »
dosyalar mevcuttu ama yazılım ıznını data klasorunden uygulamıstım sımdı teker teker klasorlere uygulayınca oldu çok teşekkürler