Author Topic: Kod eklenme anlatımlarını burda yapalım..  (Read 9795 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pi24

• Guest
Kod eklenme anlatımlarını burda yapalım..
« on: April 22, 2008, 07:15:33 PM »
Arkadaşlar bir düzensizlik hakim türkçe kısmında burda.. Bakıyorum çoğu eklenen içerik bir başka sayfa linki verilip bakınız deniyor. Yada zipli dosya içine dosyalar konup acıklamada zipli dosya içinde veriliyor. Oysa amaç burda direk bilgiye erişmek olmalı..

Diğer katagorilerin cogunda kullanıcılar kod kullanımını başlık altında anlatıp dosyalrı varsa kullanılcak sadece onları ekliyorlar ilgili kısma. Bizde anlatılmadan direk indir içinde var kurulumu şeklinde yapılıyor. Bu şekilde bu sistemi yeni kullanıcak olanlara zorluk çıkarmak ve soğutmaktan başka birşey yapmıyorsunuz..

Lütfen anlatımlarda direk olayı anlatın ve sadece dosyalar varsa ek olarak verin. İnsanlar direk burda görerek kod eklenimlerini yapıp yapamıyacaklarını anlasınlar.

Ayrıca suraya girin anlatım orda gibide olay yapmayın. Burası destek forumu. Neden insanları baska yere zorlama moduna girilsinki.. Ne verilmesi gerekiyorsa burda verin. Benimseyin burayıki gelişsin büyüsün.

Offline sucbela

• Newbie
  • *
    • View Profile
Re: Kod eklenme anlatımlarını burda yapalım..
« Reply #1 on: April 22, 2008, 08:42:03 PM »
Katılıyorum Kardeş Ben yaklasık 1 haftadır bu script ile ugrasıyorum ve şu ana kadar yararlı bilgi edinemedim, yanlış anlamayın kimseyi suçlamıyorum haddime değil ama hep yabancı konular gösteriyor konu burda vs ama konular türkçeleştirilerse bizede faydası olur.

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
« Reply #2 on: April 22, 2008, 11:34:42 PM »
Arkadaşlar başka forumlar açısından bakılırsa gerçekten başka lınklere yonlendirme reklam sayılabilirdi. Öncelikle benim bir kaç konumda burda tekrar anlatmakdansa forumumda ele aldığım konular admınlerce de malum. ve çok memnun oldular.Destek veripte scriptlerinin duyulmasına vesile olduğum için. Ancak konu anlatımlarını dosya ıçınde yapmamız daha yerınde olur...

Ayrıca script hakkında konular her geçen gun vermeye çalışıyorum ancak şu günlerde tam toparlanamadım. Rahatsızım, üzerinize afiyet....ama kafanıza ne takılan varsa sorulsun
elımızden geldığınce hepımız yardımcı oluruz. Maaşallah bir çok arkadaşımızda yardımcı oluyor....

pi24

• Guest
« Reply #3 on: April 22, 2008, 11:43:30 PM »
dilnuvaz bak bikac ornek verim sana forum icinde yabancıların verdilkleri ile ilgili..

http://www.4homepages.de/forum/index.php?topic=17598.0 buna bak mesela. veren bir türk. kodlar konu içinde verilmiş. code tagları ile. Dosyası ise ekte verilmiş. Bu tarz olmalıyız bizde.

http://www.4homepages.de/forum/index.php?topic=10545.0 yada burda.. kodlar konu icinde anlatılmıs.

bu sekilde yapılan anlatımlar insanların burda rahatca takıldıkları yerde sormasını sağlar. bu sekilde verdikten sonra ekte dosya ile anlatım vermek isterse yinede tabiki versin.

Zaman içinde bunun gerekliliği daha çok ortaya cıkıcaktır. Hadi bugun birkaç kişiyiz sorun olmuyor. Ya ilerde daha kalabalık olduğumuzda her gelen burda anlatım yapmayıpta indirde bak derse onlamı urascas. Ya zaman içinde art niyetli biri çıkıp verdiği ek dosyaya webspam eklerse ve alan bu işten fazla anlamayan arkadaşlar zarar görürse sorumluluk kimin olacak.

Burda olan olay bir ara smf forumda (en buyuk türkçe destege sahip hazır sistemdir bu smf olayı) aynı sekilde ek dosya seklinde yapılıyordu. Sonra sakıncalı olduğu anlasıldı ve kodların forum içinde verilmesi sağlandı.

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
« Reply #4 on: April 22, 2008, 11:52:42 PM »
Saol pi24 güzel düşüncelerin için.Bundan sonra bu konuya çok ihtimam gösteririm. Farkındayım zaten durumun.Bugüne kadar bir veya iki arkadaşımız yapmış sanırım.hemn uyarmak istemiyorum .malum her biri bir site admini olduğundan onları uyarmak kalp kırıklığına sebep olduğu gibi hakkımda mod olduğumdan  hemen havaya başladı gibi düşünlerin oluşmasına sebep olur... Ancak bundan sonra daha dıkkatlı davranırız ınş. o eskıden yapılmış o şekıldeki konularıda foruma ekleriz inş..

pi24

• Guest
« Reply #5 on: April 23, 2008, 12:10:07 AM »
dilnuvazcim mod oldunsa herkes buna saygı göstermek zorunda. bende dahil hepimiz kural koydugunda uymak zorundayız. ayrıca hepsi admin sen dedin. bu durumu cok daha iyi anlıyabilcek kadar bu işi biliyorlar.

geliştirelim duyuralım su mereti insanlara. hakedio cunku. çok kaliteli ve kullanıslı bir galeri scripti. bedava vermeleride apayrı bir güzellik zaten.

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
« Reply #6 on: April 23, 2008, 11:13:03 AM »
Bu konuya özen göstereceğim bu kadar güzel kullanışlı bir script için değer.
Anlatımlarım olursa sayfadan vermeye çalışacağım işlerimden vakit az kaldığı için dosyaolarak verdiklerim içinde kusura bakmayın.Amaçım faydalı olmak.
Web site:http://www.anlatiyoruz.com
Hayat zorluklarla doludur.Ama en zoru insanın insana düşmanlığıdır.

pi24

• Guest
« Reply #7 on: April 23, 2008, 11:29:02 AM »
hasan kardes cok güsel paylasımların var. içinde yapyığın acıklamaları birde verirken burda kopyala yapıstır ile verip eklersen dosyayı o sekilde en güzeli olur.

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
« Reply #8 on: April 23, 2008, 11:49:21 AM »
Bundan sonra forumdan anlatım yapacağım.Proplemleri anlıyorum.

pi24

• Guest
« Reply #9 on: April 23, 2008, 08:35:18 PM »
anlayısınız için teşekkürler arkadaslar.

yinede siteleriniz tanınsın diye kodları verdikten sonra nasıl göründüğünü sitelerinizde uygulayıp burdan verin. hem sık sık sitelerinizi ziyaret etmiş oluruz hemde canlı canlı görmüş oluruz ne nedir.

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
« Reply #10 on: April 24, 2008, 07:56:56 AM »
Evet nasıl bir sonuç verdiğini görmek için site isimlerini verip örneğe bakmak çok iyi oluyor.