Author Topic: Siteye girince IE kapanıyor !  (Read 15728 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline truvahorse

• Newbie
  • *
  • Fotoselli Blog
    • View Profile
    • Su Tesisatçısı
Siteye girince IE kapanıyor !
« on: January 26, 2009, 04:29:32 PM »
Kolay gelsin arkadaşlar;
En son versiyonu Türkçe olarak kurup siteye veya admin paneline girmeye çalıştığımda Internet Explorer hemen kapanıyor.
İngilizce olarak kurduğumda da değişen birşey yok.
Daha da ilginci ise bütün bunları bir arkadaşımın bilgisayarında uyguladığımda da aynı sonuçları aldım. 8O
Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Test etmek isterseniz :
www.evdenevebirligi.com
tesisat-tamirat.com
arenkombi.com
su-tesisatcisi.com
fatihbudakoglu.av.tr

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
Re: Siteye girince IE kapanıyor !
« Reply #1 on: January 26, 2009, 04:57:07 PM »
dosyalarını kontrol et virüs olabilir. başka bişey aklıma gelmiyor

Offline truvahorse

• Newbie
  • *
  • Fotoselli Blog
    • View Profile
    • Su Tesisatçısı
« Reply #2 on: January 26, 2009, 05:38:49 PM »
Teşekkürler DilnüvaZ ;
Kurulum dosyaları orijinal sitesinden ama farklı bilgisayarlardan indirildi. Yani ortak olanlar orijinal sitedeki script dosyaları ve kurulum yaptığım ftp.
Orijinal sitedeki dosyaların temiz olduğunu düşünüyorum. Ayrıca senelerdir kullandığım FTP de onlarca site sorunsuz çalışmakta.
Sorunu anlamak için hala uğraşıyorum.
tesisat-tamirat.com
arenkombi.com
su-tesisatcisi.com
fatihbudakoglu.av.tr

Offline AKIN

• Full Member
    • View Profile
    • Resim
« Reply #3 on: January 26, 2009, 06:10:45 PM »
Yanlış bilgi vermeyi bırakın!

Sorunun cevabına gelince arkadaşım kullandığın tarayıcıdan kaynaklanıyor.Firefox ile ve ie ile girdim sitenize.herhangi bi problem yok.
Bilgisyar/ özellikler / gelişmiş / hata bildirimi / alttakileri seçersen uyarı verir ve hata raporu gönder olayı çıkar.

Yapmanız gereken internet explorerinizi güncellemek.

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
« Reply #4 on: January 26, 2009, 09:46:42 PM »
Biz her şeyi bildiğimizi savunmuyoruz sadece forumda fikirlerimizi belirtiyoruz. Tıpkı tüm üyelerin yaptığı gibi.. Konu hakkında bilgimiz varsa belirtiriz... Zaten ie de kapanmasının 4imagesle hiç bir bağlantısı yok.ayrıca arkadaş arkadaşının pcsinde de aynı sorunun olduğunu belirtiyor. Ozaman herkesin pcsinde sorun var   :lol:

Offline truvahorse

• Newbie
  • *
  • Fotoselli Blog
    • View Profile
    • Su Tesisatçısı
« Reply #5 on: January 26, 2009, 11:31:49 PM »
Arkadaşlar bu sitedeki asıl amacımızın dışına bu kadar kolay çıkmasak daha hoş olacak diye düşünüyorum. :(

1.Bir zamanlar COM port üzerinden kullandığım elektronik bir cihaz durup dururken çalışmaz olmuştu. Bir kaç ay sorunu bulamamıştım. Sonunda cihazın sitesindeki sayfalar dolusu FAQ lar arasında 'cleansweep' programının bu cihazın yazılımı ile çakıştığını buldum sorun çözüldü.

2.Daha geçenlerde hep sorunsuz çalışan Akbank borsa arabirimi bir anda kısa bir süre çalışır oldu. Bu sorunu çabuk çözdüm. Son olarak yüklediğim 'google toolbar' sorun yaratıyordu. Kaldırdım ve problem bitti.

Bütün bunları şimdi de yine böyle bir problemle karşı karşıya olduğumu düşündüğüm için yazdım.
Çünkü IE güncellendi, IE8 yüklendi,Opera ve Firefox denendi değişen birşey yok. Site hala kapanıyor.
Bu durumda arkadaşın bilgisayarında da aynı sorun olması bana normal geliyor. Çünkü aynı marka bilgisayar ve kurulumunu ben yaptım. Genellikle aynı kaynaklardan aynı programları kurduğum için iki bilgisayar arasında hiç fark yok. Üstelik her ikiside 'deepfreeze' ile kilitli. Yani herhangi bir virüs girme ihtimali yok. Zaten her iki pc de de bu scripti kuduğum site hariç hiç bir sorun yaşamıyorum.
Kısaca ortak bir program bu scriptin çalışmasını engelliyor diye düşünüyorum ve tek tek deneyerek çözeceğimi düşünüyorum.
Bu arada linkini verdiğim siteye giren arkadaşlar, Internet Explorer in kapanıp kapanmadığını yazarlarsa, sonuçların bana çok yardımcı olacağını söylemeliyim.
Hepinize çok teşekkürler. :D
tesisat-tamirat.com
arenkombi.com
su-tesisatcisi.com
fatihbudakoglu.av.tr

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
« Reply #6 on: January 26, 2009, 11:59:30 PM »
ne firefox da ne ie de kapanmadı :)

dnmtnk

• Guest
« Reply #7 on: January 28, 2009, 06:08:24 PM »
Bende Denemiştim Kapanmıyor.Fakat Bugun Kullandığım İnternet Explorer7 yi 8'e yükselttim. IE8 de bendede hata verip kapanıyor 4images sitelerinde.Sanırım Tarayıcı Yüzünden yaşanan bi durum bu sorun..

Offline truvahorse

• Newbie
  • *
  • Fotoselli Blog
    • View Profile
    • Su Tesisatçısı
Re: Siteye girince IE kapanıyor ! Sorun çözüldü
« Reply #8 on: January 31, 2009, 11:32:30 AM »
Avast virüs tarama ile sistemi temizledikten sonra her iki bilgisayarda da sorun çözüldü arkadaşlar.
Teşekkürler :D
tesisat-tamirat.com
arenkombi.com
su-tesisatcisi.com
fatihbudakoglu.av.tr

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
« Reply #9 on: January 31, 2009, 03:09:06 PM »
dosyalarını kontrol et virüs olabilir. başka bişey aklıma gelmiyor
Dediğimizde yanlış bilgi veriyormuşuz diye ithamlarda bulunuluyorduk.... evet sorunun çozüldüğüne sevindim... iyi forumlar...  8)