Author Topic: [Language] turkish  (Read 239213 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline harikaweb

• Pre-Newbie
    • View Profile
Verification Kodunu nasıl kaldırırım
« Reply #45 on: May 11, 2007, 09:55:06 PM »
kardeşlerim hepinize selam ederim.
resim yüklerken bir yazı kodu geliyor o okumuyor doğru dürüst onu naısl kaldırırım....

şimdiden teşekkür ederim

pi24

• Guest
Re: [Language] turkish
« Reply #46 on: May 23, 2007, 02:39:29 AM »
öncelikle tüm yurttaslarima selam ederim

arkadaslar sizden bişey rica edicem ingilizcem pek yok 1 haftadir ugrasiyom ama bişey yapamadim

su otomatik resim boyutu olayini kavrayamadim adam ingilizce anlatmiş ama anliyamiyorum lütfen bana bi yardimci oılun cevaplarinizi dört gözle bekliyorum

http://www.4homepages.de/forum/index.php?topic=7700.0 konu burda

otomatik boyutlandırma için hostunuzun GD modulunu desteklemesi gerekiyor. Bunu pekcok kişi soruyor. Host aldığınız yerle irtibata gecerek GD modulu aktif değilse aktif etmesini isteyin. Ayrıca ücret almıyacaklardır. Daha sonra admin panele girip otomatik ufaltma icin GD yi secin sorun cözümlencektir.

pi24

• Guest
« Reply #47 on: May 23, 2007, 02:41:39 AM »
4images full türkçe download için alttaki linke tıklayınız..

http://www.horozz.net/galeri/categories.php?cat_id=21&page=2

Offline Yujibey

• Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #48 on: June 08, 2007, 10:52:47 PM »
arkadaşlar
öncelikle herkeze merhabalar....

eklediğimiz resimlerin üstlerine sitemizin adresini otomatik yazdırmak için bir mod varmı?

varsa eğer bana url adresini verebilirmi veya paylaşabilirmi teşekkürler

Teknocafe

• Guest
« Reply #49 on: June 25, 2007, 09:40:54 AM »
arkadaslar ben serverden ayarları yaptırdım GD icin ama hala siteme eklediklerim anasayfada gd olarak cıkmıyor sizce sebep ne olabilir

Offline e-midyat

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #50 on: June 26, 2007, 04:00:34 PM »
bende kurmaya calsıtım uslupire kardesimiizn verdiği linkten indirdim

ancak install de hata veriyor mysql baglantısı olmuyor galiba!

www.e-midyat.com/gallery/install.php dedim bilgileri girdim enterleyince

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'serhat_gallery'@'localhost' (using password: YES) in /home/serhat/public_html/gallery/includes/db_mysql.php on line 39

An unexpected error occured. Please try again later.

bu hatayı veriyor!

Teknocafe

• Guest
« Reply #51 on: July 07, 2007, 08:50:15 AM »
Merhaba acaba bu 4imagesde forum yokmu türkçe sorunlarımızı aktaracağımız :)

benim bazı sorunlarım var malesef tutarlı yanıtta alamadım öncelikde resimlerin kücük hali cıkmıyor serverden gd açtırdım ama hala olmadı acaba sitemde muzikde kattıgımdan dolayımı oluyor?

Ve asıl sorunum resim yükleyemem ..

Admin nickimle yükledigimde şu sorun veriyor..

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 24123/24123 is not allowed to access /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/data/thumbnails/1 owned by uid/gid 99/99 in /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/includes/image_utils.php on line 93

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Invalid filename in /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/includes/image_utils.php on line 93

Adminden üyelerin gonderdikleri kabul etmek icinse su hatalar cikiyor

gönder diyorum direk şu yazı çıkıyor.

Just relaxing because you give me nothing to do!

ve tekrar aynı yere geliyor?

bakin resim yolliyim bu resimler nerden aktiflestiriliyo :))

bilmiyorum bu resimden de goruyorsaniz benim GD gibi bir sorunumda yok normalde uyelerin gonderdigi resimi duzenlemeye bakdigimda ekledikleri resim otomatik kuculmus ama benim ekledigim resimlerde bu cikmiyor

yardim eden olursa sevinirim..

Teknocafe

• Guest
« Reply #52 on: July 07, 2007, 08:57:21 AM »
unutmadan adminden bekleyen imajlar icin bekle ve sil secenegi var ben gonder dedigimde su sorun cikior

Warning: copy() [function.copy]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 24123/24123 is not allowed to access /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/data/media/414 owned by uid/gid 99/99 in /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/admin/admin_functions.php on line 111

Warning: copy(./../data/media/414/rhmn.jpg) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory in /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/admin/admin_functions.php on line 111

Warning: copy() [function.copy]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 24123/24123 is not allowed to access /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/data/thumbnails/414 owned by uid/gid 99/99 in /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/admin/admin_functions.php on line 155

Warning: copy(./../data/thumbnails/414/.jpg) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory in /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/admin/admin_functions.php on line 155
İmaj eklemede hata oluştu: Rahman Suresi 1-9 (rhmn.jpg)

Warning: copy() [function.copy]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 24123/24123 is not allowed to access /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/data/media/234 owned by uid/gid 99/99 in /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK/siteadi.com/admin/admin_functions.php on line 111

Offline e@agle

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #53 on: July 07, 2007, 05:57:49 PM »
dostum yüklüyecegin fotonun yada dosyanin boyutu serverda kayitli olandan büyük olabilir birde isim yazman gerekiyor kayit yaparken.
kücük resimler icin admin panelinde Otomatik ufaltma  var orda her resim yüklediginde adminden onunla kücülteceksin yada Ana Ayarlar lardan (Ufak Resmi büyükten otomatik yarat) bunu evet yapacaksin ok

Teknocafe

• Guest
« Reply #54 on: July 08, 2007, 11:24:29 AM »
öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim kardeş.

yanıtınıza gelince

1.serverdeki ayarlamada dosyo boyutunu hayli yüksek seçtim ve eklediğim resim küçük olmasına rağmen yine aynı hata verdi.

2.Adminde ayarlarda otomatik kücültme var onu GD olarak ayarladım dosya uzantısınıda verdim ama hala eskisi gibi..

3.Soldaki menude otomatik ufaltmadan ara seçeneği var ne yaptıysam o da olmadı..

Offline e@agle

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #55 on: July 08, 2007, 12:43:05 PM »
dostum sen o scripti yeniden kur yada kendine yeni bir script indir http://www.4homepages.de/ dan

Offline Reptile

• Pre-Newbie
    • View Profile
Joomla ile integrasyonu
« Reply #56 on: July 10, 2007, 03:37:51 PM »
Merhaba arkadaslar, dil ile alakali degil ama belki yardimci olursunuz diye buraya yazmak istedim..
joomla ile yapilmis bir cms sayfaya 4images galerinin integrasyonunu nasil saglariz yani joomla da üye olmus insanlarin 4 images galeri de tekar üye olmadan resim upload etmelerini saglamanin bir yolu varmi var ise nasil oldugunu aciklayabilirmisiniz. Te$ekkürler.

Teknocafe

• Guest
« Reply #57 on: July 11, 2007, 04:00:44 PM »
merhaba arkadaşlar ben başdan kurdum ama kurulmuyor bu kezde horozz netten indirdim turkce

su hata cıkdı install ettim

öyle devam ediyor onun altında ise su var

Bir hata meydana geldi. Databaseye erisilemedi:

CREATE TABLE 4images_categories (cat_id int(10) unsigned NOT NULL auto_increment,cat_name varchar(255) NOT NULL default '',cat_description text NOT NULL,cat_parent_id int(10) unsigned NOT NULL default '0',cat_hits int(10) unsigned NOT NULL default '0',cat_order int(10) unsigned NOT NULL default '0',auth_viewcat tinyint(2) NOT NULL default '0',auth_viewimage tinyint(2) NOT NULL default '0',auth_download tinyint(2) NOT NULL default '0',auth_upload tinyint(2) NOT NULL default '0',auth_directupload tinyint(2) NOT NULL default '0',auth_vote tinyint(2) NOT NULL default '0',auth_sendpostcard tinyint(2) NOT NULL default '0',auth_readcomment tinyint(2) NOT NULL default '0',auth_postcomment tinyint(2) NOT NULL default '0',PRIMARY KEY (cat_id),KEY cat_parent_id (cat_parent_id),KEY cat_order (cat_order)) TYPE=MyISAM

diye gidiyor

INSERT INTO 4images_settings VALUES ('highlight_admin', '1')
CREATE TABLE 4images_users (user_id int(11) NOT NULL auto_increment,user_level int(11) NOT NULL default '1',user_name varchar(255) NOT NULL default '',user_password varchar(255) NOT NULL default '',user_email varchar(255) NOT NULL default '',user_showemail tinyint(1) NOT NULL default '0',user_allowemails tinyint(1) NOT NULL default '1',user_invisible tinyint(1) NOT NULL default '0',user_joindate int(11) unsigned NOT NULL default '0',user_activationkey varchar(32) NOT NULL default '',user_lastaction int(11) unsigned NOT NULL default '0',user_location varchar(255) NOT NULL default '',user_lastvisit int(11) unsigned NOT NULL default '0',user_comments int(10) unsigned NOT NULL default '0',user_homepage varchar(255) NOT NULL default '',user_icq varchar(20) NOT NULL default '',PRIMARY KEY (user_id),KEY user_lastaction (user_lastaction),KEY user_name (user_name)) TYPE=MyISAM
INSERT INTO 4images_users VALUES (-1, -1, 'Guest', '0493984f537120be0b8d96bc9b69cdd2', '', 0, 0, 0, 0, '', 0, '', 0, 0, '', '')
INSERT INTO 4images_users VALUES (1, 9, 'admin', '21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3', 'admin@yourdomain.com', 1, 1, 0, 1016023608, '1e3457c0b2052a9633b886fd75ef91e0', 1016023608, '', 0, 0, '', '')
CREATE TABLE 4images_wordlist (word_text varchar(50) NOT NULL default '',word_id int(10) unsigned NOT NULL auto_increment,PRIMARY KEY (word_id),UNIQUE KEY word_text (word_text)) TYPE=MyISAM
CREATE TABLE 4images_wordmatch (image_id int(10) unsigned NOT NULL default '0',word_id int(10) unsigned NOT NULL default '0',name_match tinyint(1) NOT NULL default '0',desc_match tinyint(1) NOT NULL default '0',keys_match tinyint(1) NOT NULL default '0',UNIQUE KEY image_word_id (image_id,word_id)) TYPE=MyISAM

vs vs

ne olcak şimdi :))

Teknocafe

• Guest
« Reply #58 on: July 11, 2007, 04:28:57 PM »
config.new.php bunu config.php yapıp denedim bu kez su hata cıkdı

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /mounted-storage/home45a/sub003/sc33171-PJEK//siteadi/includes/db_mysql.php on line 39

Varmı aranızda bir baba yiğid yardım edicek :))

Offline RuLeR

• Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #59 on: July 13, 2007, 02:45:39 PM »
yaw bunda kurulumdan sonra nerelre dongif ayarı vercez resim yükliyemedim ya nerelre veriyoruz