Author Topic: Arkadaşlar lütfen yardım..birkaç sorunum var  (Read 5333 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zulfikar

• Pre-Newbie
    • View Profile
Arkadaşlar lütfen yardım..birkaç sorunum var
« on: July 06, 2008, 01:04:07 AM »
arekadaşlar bu scripti yeni kurdum birkaç sorunum var:

1-resim boyutlandırma işini anlamadım.hiç mod falan kurmadım küçük resimler de otomatik boyutlanmıyor.bu scripte topluca resim ekleme gibi bişey olmuyor mu?

2-ben seoyu burada anlatıldığı gibi yaptım sayfa url'leri html oldu ama titleleri yapamadım.bütün sayfalarda hep aynı title yazıyor.bunu nasıl değiştirebiliriz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...!!!

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
Re: Arkadaşlar lütfen yardım..birkaç sorunum var
« Reply #1 on: July 06, 2008, 11:44:34 AM »
arekadaşlar bu scripti yeni kurdum birkaç sorunum var:

1-resim boyutlandırma işini anlamadım.hiç mod falan kurmadım küçük resimler de otomatik boyutlanmıyor.bu scripte topluca resim ekleme gibi bişey olmuyor mu?

2-ben seoyu burada anlatıldığı gibi yaptım sayfa url'leri html oldu ama titleleri yapamadım.bütün sayfalarda hep aynı title yazıyor.bunu nasıl değiştirebiliriz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...!!!

1: otomotik on izleme yapmaz. Resmin nasıl yüklendiğini ve ön izmenin nasıl olduğunu görmek için bu görsel dersi seyretmeni isterim :
www.nuvanda.net/r-4images-gorsel-dersleri-139-4images-resim-yukleme-anlatim-1320.htm
2: temana girip header da title yerine şunu koyman yeterli :
Code: [Select]
<title>{site_name} {page_title}</title> hem site adı hemde o sayfanın adı çıkar...

Offline zulfikar

• Pre-Newbie
    • View Profile
Re: Arkadaşlar lütfen yardım..birkaç sorunum var
« Reply #2 on: July 06, 2008, 04:47:14 PM »
çok teşekkürler fakat derste anlatıldığı gibi check tumpharial dediğimde resimi bulamıyor ve uyarı veriyor.bir de ben bu resimleri toplu olarak ftp den atamazmıyım yani tek tek yüklemek yerine...