Author Topic: ABC.. seklinde site ici arama icin kategori nasil eklenir  (Read 4267 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline psycouskudar

• Pre-Newbie
    • View Profile
ABC.. seklinde site ici arama icin kategori nasil eklenir
« on: September 23, 2009, 06:20:09 PM »
oncelikle bu islerden pek fazla anlamadigimi belirtmek istiyorum ki aciklama yapan birisi olursa biraz fazla detaylardan bahsederse sevinirim. . .

orn olarak Unluler / Oyun Resimleri / Film afisleri seklinde 3 ana kategorimiz olsun .  bunlardan herhangi birine tiklandigi zaman acilan sayfada A harfi ile baslayan isimlerin siralanmasi ve ust bi kisimda a,b,c,d,e,f. . . . . . .  seklinde harfe gore arama yapabilmek icin bir yer / kategori olusturmak istiyorum. kisaca abc diye buton / kategori ekledigim zaman A harfine tiklandigi zaman sitedeki tum kategoriler altindaki A harfi ile baslayan isimler ciksin istemiyorum.  bunu nasil yapabilirim .

bunu istememin sebebi genis capli bir arsiv bulundurmayi dusunuyorum. unlulere tikladigi zaman 2000 den fazla isim ciksin istemiyorum.

unutmadan bazi sitelerde / forumlarda 4images icin 5. 000-10. 000 resimden sonra site cok gec aciliyor diye yazilar var bu ne kadar dogrudur?, onlem almak icin bir yol varmidir. .

biraz uzun oldu ama belirttigim gibi yeniyim fazla bilgi sahibide olmadigim icin anlayis gostereceginizi umuyorum .  herkeze simdiden tesekkurler