Author Topic: Ustalardan yardım istioyorum...lütfen acil...  (Read 13045 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fizy45

• Pre-Newbie
    • View Profile
Ustalardan yardım istioyorum...lütfen acil...
« on: July 08, 2008, 08:52:28 PM »
Php destekli alanıma 4images script kurarken chmod ayalarını ve kopyalama işini yaptım.siteyi açtımda host name server name server pass gibi hepinizin bildiği o ekran çıkıyor start instalation dedim zaman

Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/www/fizy45.freehostia.com/includes/db_mysql.php on line 39

An unexpected error occured. Please try again later.

Hatası geliyor host ta db oluşturmam onun içine pass koymam lazım o maddeyi eksik yapıyorum çünkü anlamadım ne yapıcam hostta klasör mü koyayım sonrası ne lütfen yardım edin php alanında yeniyim işin içinden çıkamadm delircem...

Offline sonefsane

• Newbie
  • *
    • View Profile
Re: Ustalardan yardım istioyorum...lütfen acil...
« Reply #1 on: July 08, 2008, 09:19:18 PM »
arkadasım tam anlıyamadım elimden geldiğince yardımcı olmaya calısırdım...
şimdi sen database mi olusturmayı bilmiyosun...
arkadasım eğer ana sayfaya kurcaksan galeriyi hostta dosya olusturmana gerek yok direk tüm dosyaları içine atacaksın...
tam anlatabilsen yardımcı oluruz olmaya calısırız daha doğrusu :)

Offline sonefsane

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: July 08, 2008, 10:50:38 PM »
arkadasım senin acmak istediğin ücretsiz sitede hemen kurdum ;) http://mardinlimnet.freehostia.com/

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
« Reply #3 on: July 08, 2008, 11:28:42 PM »
Php destekli alanıma 4images script kurarken chmod ayalarını ve kopyalama işini yaptım.siteyi açtımda host name server name server pass gibi hepinizin bildiği o ekran çıkıyor start instalation dedim zaman

Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/www/fizy45.freehostia.com/includes/db_mysql.php on line 39

An unexpected error occured. Please try again later.

Hatası geliyor host ta db oluşturmam onun içine pass koymam lazım o maddeyi eksik yapıyorum çünkü anlamadım ne yapıcam hostta klasör mü koyayım sonrası ne lütfen yardım edin php alanında yeniyim işin içinden çıkamadm delircem...
kurulumu duzgun yapmamış olsan gerek bir izleyiver istersen bu gorsel dersi: www.nuvanda.net/r-4images-gorsel-dersleri-139-4images-kurulumu-gorsel-1351.htm

tekrar kur ne de olsa siten boş...

Offline fizy45

• Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #4 on: July 09, 2008, 11:07:22 AM »
evet ben database yapmayı bilmiyorum...Orda yaptıklarımızı installdan önce gircez heralde?

Offline sonefsane

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: July 09, 2008, 01:55:02 PM »
hala yapamadınmı arkadasım kurulumunu

Offline fizy45

• Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #6 on: July 09, 2008, 03:18:48 PM »
Arkaşm kurulumu yaptım çok saol template bulma yükleme vede anasayfayı nasıl editlicem control panelden bulamamadım

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
« Reply #7 on: July 09, 2008, 03:35:15 PM »
Arkaşm kurulumu yaptım çok saol template bulma yükleme vede anasayfayı nasıl editlicem control panelden bulamamadım
Beğendiğin temayı public_html/templates icine at admin paneinde genel ayarlardan  yüklediğin temayı seç.Genel Ayarlar kısmından istediklerini yapabilirsin...

Offline fizy45

• Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #8 on: July 09, 2008, 04:07:23 PM »
Tmm çok saolun peki resim yüklerken teker teker yüklemek çok zor toptan yükleme yolu nedir bunun için bir plugin var mı?

dnmtnk

• Guest
« Reply #9 on: July 09, 2008, 04:26:08 PM »
http://www.4homepages.de/forum/index.php?topic=21138.0

Buraya bak.Kurabildiğin taktirde çok kullanışlı.tek tek resim eklerken 50 resim bi günümü alırken bunu kurduktan sonra bi günde 1000 tane resim ekleyebiliyorum :)

Offline fizy45

• Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #10 on: July 09, 2008, 06:30:53 PM »
Çok saol bn tema kurarken çok sorun yaşıyorum 2 3 columm templateler bnde çalışmıyor acaba neden?