Author Topic: Baslik boyutlandirmasi Yardim İstiyorum  (Read 7082 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dnmtnk

• Guest
Baslik boyutlandirmasi Yardim İstiyorum
« on: June 27, 2008, 02:24:15 PM »
Sitemdeki Başlıklarda boyutlarında sorun var.  "En iyi resimler , Yeni resimler" olan üstteki başlık ve aynı şekilde alttaki başlık yarım duruyor onları sağa kadar yani çerçeve bitimine kadar nasıl uzatabilirim? Şimdiden Tesekkurler.

www.1kere1.com

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okþayýcý
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
Re: Baslik boyutlandirmasi Yardim Ýstiyorum
« Reply #1 on: June 27, 2008, 03:12:29 PM »
Sitemdeki Baþlýklarda boyutlarýnda sorun var.  "En iyi resimler , Yeni resimler" olan üstteki baþlýk ve ayný þekilde alttaki baþlýk yarým duruyor onlarý saða kadar yani çerçeve bitimine kadar nasýl uzatabilirim? Þimdiden Tesekkurler.

www.1kere1.com
firefoxla açtým sorun gözükmedi ancak i explorer da yarým gözüküyor... Ana sayfada yan yana resýmlerý yedý tane yapman çok bence. ya ondan kaynaklanýyor anasayfada uyguladýðýn dýðer modýfelerden. Kategorý resýmlerýnden olduðunu sanmýyorum ama bu býr sýrafa 7 resým olmasýndan kaynaklanabýlýr

dnmtnk

• Guest
Re: Baslik boyutlandirmasi Yardim İstiyorum
« Reply #2 on: June 27, 2008, 03:57:20 PM »
7 resim yanyana yapmamın sebebi site yana doğru genişlesin yanlarda boşluk kalmasın diye yaptım.Çünki herhangi bir resime tıkladığında resmini büyük boyut olarak 800x600 olarak açıyor ister istemezde sayfayı yanlara doğru genişletiyor, yanlarda boşluk kalmıyor.Yani ana sayfada yanlarda boşluk olupta resimi büyüttüğünüzde yanlardaki boşluklar kaybolunca.Hoş olmaz diye düşündüm.Yukarıdaki dediğim başlıkla ayı hizaya gelmesi içinde resim sayısını yana doğru 5 e düşürmem lazım.ozaman sorun yok ama dediğim gibi ana sayfada yanlar boş diğer sayfayı açtığında boşluk yok hoş olmaz dedim :) Karmakarışık konuştum anlaşılmıştır umarım, ve derdime çare bulamadım henüz :)

Offline AKIN

• Full Member
    • View Profile
    • Resim
« Reply #3 on: June 27, 2008, 03:59:22 PM »
7 resim yanyana yapmamýn sebebi site yana doðru geniþlesin yanlarda boþluk kalmasýn diye yaptým.Çünki herhangi bir resime týkladýðýnda resmini büyük boyut olarak 800x600 olarak açýyor ister istemezde sayfayý yanlara doðru geniþletiyor, yanlarda boþluk kalmýyor.Yani ana sayfada yanlarda boþluk olupta resimi büyüttüðünüzde yanlardaki boþluklar kaybolunca.Hoþ olmaz diye düþündüm.Yukarýdaki dediðim baþlýkla ayý hizaya gelmesi içinde resim sayýsýný yana doðru 5 e düþürmem lazým.ozaman sorun yok ama dediðim gibi ana sayfada yanlar boþ diðer sayfayý açtýðýnda boþluk yok hoþ olmaz dedim :) Karmakarýþýk konuþtum anlaþýlmýþtýr umarým, ve derdime çare bulamadým henüz :)
tema klasorundeki home.html dosyasýný bi html editör yardýmýyla açarak bu sorunu çözebilirsin :)=

dnmtnk

• Guest
Re: Baslik boyutlandirmasi Yardim İstiyorum
« Reply #4 on: June 27, 2008, 04:19:26 PM »
teşekkürler, acemi bir frontpage kullanıcısı olarak az buçuk düzeltiyorum :)

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
« Reply #5 on: July 02, 2008, 08:39:41 AM »
Tablolarla uðraþmak baya zor oluyor ama frontpage bu konuda baya baþarýlý yedek alýp denemelerle çözersin.
Web site:http://www.anlatiyoruz.com
Hayat zorluklarla doludur.Ama en zoru insanýn insana düþmanlýðýdýr.