Author Topic: önemli bir sorunumuz-keywords hakkinda düsünceleriniz-  (Read 15161 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline abdullah

• Full Member
    • View Profile
önemli bir sorunumuz-keywords hakkinda düsünceleriniz-
« on: April 29, 2008, 09:13:52 AM »
merhaba arkadaslar bir siteyi dolaşırken fark ettim site cok büyük olmasina rağmen keywords kullanmamış ve 4images

resim eklerken altta açıklama var onun altında anahtar kelime dediğimiz keywordslar var

mesala keywordsa ''güzel resimler'' diye yazdığımızda sitede güzel,resimler diye gözükmekde oysa googlede bu kelimeler aransa güzel resimler birlikde çıkar

yani olayı genişletirsek

fatih sultan mehmed dedigimizde sitemizde fatih sultan ve mehmed kelimeleri ayrı ayrı aranmakda..

acaba diyorum bu anahtar gelimeler siteye eklenen resimleri aramak için mi eklenmiş eğer o şekildeyse kaldıracağım..

çünkü dediğim büyük site googlede iyi indexlenmiş ve googlede arama yapdıgımda direk eklenen resmin baslıgında o kelime varsa çıkıyor

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
Re: önemli bir sorunumuz-keywords hakkinda düsünceleriniz-
« Reply #1 on: April 29, 2008, 09:29:32 AM »
Abdullah bende inan bu konuda kararsız kaldım bilgim olmadığı için net bir yorum yapamıyorum.
Ama sanki bana sadece site içinde arama yapmak için kullanılıyor gibi geliyor.
Web site:http://www.anlatiyoruz.com
Hayat zorluklarla doludur.Ama en zoru insanın insana düşmanlığıdır.

Offline abdullah

• Full Member
    • View Profile
« Reply #2 on: April 29, 2008, 09:40:59 AM »
kardes bende senin gibiyim ve mantıklı düsündügümde bir ise yaramadıgını anlıyorum cunku o anahtar gelimelerden herhangibi birini tiklayinca mesala cicek resimleri var orada cicek ve resimleri ayri ayridir cicegi tiklarsak anahtar kelimesinde cicek olan tüm imageler listeleniyor google de ararken ise kelimenin bütün haline bakar google ne bilsin ki o sitede cicek resimleri hepsi birden var google alır almasina ama cok arkalarda alir..yani mantiksiz

cogu sorun hep bu noktada en guzeli bu anahtar kelimeyi kaldirmak zaten sitede hersey katagorize olmus birseyin bulunmasi cok kolay.cunku bu sekilde anahtar kelime yazdigimizda her eklenende mutlaka resimleri cikar siz resimleri diye aratirsaniz sitede ne kadar resim varsa cikar yani sitedeki arama cubugununda bir anlami kalmamis olur degil mi???

pi24

• Guest
« Reply #3 on: April 30, 2008, 12:42:37 AM »
bakın 4images ilk cıktıgı gunden beri kullananlardanım ben. belkide turkiyede ilk kuran site idik. kendi dil dosyalarımızı kendimiz yaptık o zaman. bugun bakıyorum bir sürü sitede ve cokta güzel arkadaşlarımız çok güzel seyler veriyor burda. keyif alıyorum..

Neyse konu su. Bunu anlatmamdaki sebeb 4imagesi oldukca iyi tanımam. benim bugune kadar yaptığım tespitlerde google 4images uzerinden keywordsleri onemsemiyor. Direk ürünün acıklamasını indexliyor. Yani verdiğiniz ürünlerin açıklamasını kesinlikle google da cıkmasını istediğiniz sekilde yapın.

google da biraz arastırma yaparsanız 4imagesli sitelere denek geldiğinizde anlıyacaksınız ne demek istediğimi. direk açıklama kısmı ile sonuc verdiğini benim gibi tespit edeceksiniz.

Offline strt

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: April 30, 2008, 02:35:10 AM »
bu konu gercekten cok yerinden olmus. Ayni sekilde benim googledeki sonuclarima bakinca. bir gariplik oldugunu farkediyorum. cogu aramada oyle bir resim olmadigi icin otomatikman anasayfa aciliyor. O nedenlede benim ziyaretcilerin hemen cikma orani neredeyse %100:)

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
« Reply #5 on: April 30, 2008, 09:21:45 AM »
Ozaman sonuç olarak resim yüklerken keywords yanında açıklamaya birşeyler yazmak gerek;)

pi24

• Guest
« Reply #6 on: April 30, 2008, 12:02:35 PM »
bingo hasan. yani imaj açıklamasını mumkun olduğunca geniş tutunki google amca atlasın olaya.

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
« Reply #7 on: April 30, 2008, 01:02:01 PM »
Ben şu ana kadar hiçbir imaja açıklama yazmadım hep keywords yazdım geçtim.:(

Offline DiGiMetiN

• Newbie
  • *
    • View Profile
Ynt: önemli bir sorunumuz-keywords hakkinda düsünceleriniz-
« Reply #8 on: June 26, 2008, 05:38:10 PM »
Doğrudur bu keywordleri kullanmak önemlidir ancak gözden kaçırdığınız bir nokta var. Eğer wordpress teki gibi bir etiketleme istiyor iseniz.

http://www.site.com/search.php?search_keywords=güzel+manzara&search_terms=all

eklerseniz keywordlerinize göre arama yapabilirsiniz. Bu etiketleme olayını da .htaccess dosyası ile seolu hale getirmek çok basittir.

Biraz araştırırsanız öğrenirsiniz :) Herşeyi devletten beklemeyin :D
Nette'ki Dahi'lerden...

Offline cakotr

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • resimlerle pembedeniz
« Reply #9 on: August 09, 2008, 04:24:28 PM »
Şimdi sonuç nedir ?? Resim açıklama bölümünü geniş mi tutmalıyız yoksa daha değişik yöntemler var mı ??

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
« Reply #10 on: August 10, 2008, 07:14:31 AM »
Şimdi sonuç nedir ?? Resim açıklama bölümünü geniş mi tutmalıyız yoksa daha değişik yöntemler var mı ??
evet açıklama kısmını kesınlıkle boş bırakmamak hatta mumkun mertebe genış tutmak lazım...