Author Topic: Baslik boyutlandirmasi Yardim İstiyorum  (Read 7693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dnmtnk

• Guest
Baslik boyutlandirmasi Yardim İstiyorum
« on: June 27, 2008, 02:24:15 PM »
Sitemdeki Başlıklarda boyutlarında sorun var.  "En iyi resimler , Yeni resimler" olan üstteki başlık ve aynı şekilde alttaki başlık yarım duruyor onları sağa kadar yani çerçeve bitimine kadar nasıl uzatabilirim? Şimdiden Tesekkurler.

www.1kere1.com

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
Re: Baslik boyutlandirmasi Yardim İstiyorum
« Reply #1 on: June 27, 2008, 03:12:29 PM »
Sitemdeki Başlıklarda boyutlarında sorun var.  "En iyi resimler , Yeni resimler" olan üstteki başlık ve aynı şekilde alttaki başlık yarım duruyor onları sağa kadar yani çerçeve bitimine kadar nasıl uzatabilirim? Şimdiden Tesekkurler.

www.1kere1.com
firefoxla açtım sorun gözükmedi ancak i explorer da yarım gözüküyor... Ana sayfada yan yana resımlerı yedı tane yapman çok bence. ya ondan kaynaklanıyor anasayfada uyguladığın dığer modıfelerden. Kategorı resımlerınden olduğunu sanmıyorum ama bu bır sırafa 7 resım olmasından kaynaklanabılır

dnmtnk

• Guest
« Reply #2 on: June 27, 2008, 03:57:20 PM »
7 resim yanyana yapmamın sebebi site yana doğru genişlesin yanlarda boşluk kalmasın diye yaptım.Çünki herhangi bir resime tıkladığında resmini büyük boyut olarak 800x600 olarak açıyor ister istemezde sayfayı yanlara doğru genişletiyor, yanlarda boşluk kalmıyor.Yani ana sayfada yanlarda boşluk olupta resimi büyüttüğünüzde yanlardaki boşluklar kaybolunca.Hoş olmaz diye düşündüm.Yukarıdaki dediğim başlıkla ayı hizaya gelmesi içinde resim sayısını yana doğru 5 e düşürmem lazım.ozaman sorun yok ama dediğim gibi ana sayfada yanlar boş diğer sayfayı açtığında boşluk yok hoş olmaz dedim :) Karmakarışık konuştum anlaşılmıştır umarım, ve derdime çare bulamadım henüz :)

Offline AKIN

• Full Member
    • View Profile
    • Resim
« Reply #3 on: June 27, 2008, 03:59:22 PM »
7 resim yanyana yapmamın sebebi site yana doğru genişlesin yanlarda boşluk kalmasın diye yaptım.Çünki herhangi bir resime tıkladığında resmini büyük boyut olarak 800x600 olarak açıyor ister istemezde sayfayı yanlara doğru genişletiyor, yanlarda boşluk kalmıyor.Yani ana sayfada yanlarda boşluk olupta resimi büyüttüğünüzde yanlardaki boşluklar kaybolunca.Hoş olmaz diye düşündüm.Yukarıdaki dediğim başlıkla ayı hizaya gelmesi içinde resim sayısını yana doğru 5 e düşürmem lazım.ozaman sorun yok ama dediğim gibi ana sayfada yanlar boş diğer sayfayı açtığında boşluk yok hoş olmaz dedim :) Karmakarışık konuştum anlaşılmıştır umarım, ve derdime çare bulamadım henüz :)
tema klasorundeki home.html dosyasını bi html editör yardımıyla açarak bu sorunu çözebilirsin :)=

dnmtnk

• Guest
« Reply #4 on: June 27, 2008, 04:19:26 PM »
teşekkürler, acemi bir frontpage kullanıcısı olarak az buçuk düzeltiyorum :)

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
« Reply #5 on: July 02, 2008, 08:39:41 AM »
Tablolarla uğraşmak baya zor oluyor ama frontpage bu konuda baya başarılı yedek alıp denemelerle çözersin.
Web site:http://www.anlatiyoruz.com
Hayat zorluklarla doludur.Ama en zoru insanın insana düşmanlığıdır.