Author Topic: ciddi bir sorunum var..acil-  (Read 10863 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline abdullah

• Full Member
    • View Profile
ciddi bir sorunum var..acil-
« on: April 25, 2008, 06:42:46 PM »
selamun aleykum arkadaslar durduk yerde sitemde sorun cikdi..hic anlamis degilim..

bakin anasayfam acik normal bir katagori tikliyorum

ornek link:

siteadi.com/medya/k-ayetler-1.html

Not Found

The requested URL was not found on this server.

hic birsey gözükmüyor yokmus gibi davraniyor...

ancak ayetler bolumum normelde acik

siteadi.com/medya/categories.php?cat_id=1

burdan girince hersey normal

demek istedigim seolu linklerim sitede bos sayfa cikiyor sizce nasil düzeltirim???

pi24

• Guest
Re: ciddi bir sorunum var..acil-
« Reply #1 on: April 25, 2008, 06:46:38 PM »
seo dosyalarını yeniden yükleyin ve .httacc dosyasını silip yenisi ile değiştirin. büyük ihtimal htteccess dosyasından kaynaklanan bir durum bu

Offline abdullah

• Full Member
    • View Profile
« Reply #2 on: April 25, 2008, 06:51:05 PM »
kardes panige kapildim ftp ye bakdim normal deneme sitesi de kurmusdum 2 yerde de ayni sorun vardi ftp yi kontrol ettim .htacces dosyalari yokmus geri yükledim elh sorun cözüldü ama anlamadim ftp kimse yokken nasil olurda durduk yere silinir???

sizce nasil silinmistir..birde hack konusunda oluyordu eskinden saldirilarda config.new.php dosyasini siliyorlardi geri attigimda site geliyordu bunlarin cözümü varmidir hack e karsi.

pi24

• Guest
« Reply #3 on: April 25, 2008, 07:01:56 PM »
hostunda config.php durmalı. diğer config.new.php dosyasını hostundan sil. O dosya kurulum esnasında kullanılan dosya. Hostta durması siteyi saldırıya açık hala getirir.

install klasöröründe duruyorsa onuda kaldır. Sistem saldırılar için oldukca iyi durumda. Ancak host durumunu bilmiyorum.

Offline abdullah

• Full Member
    • View Profile
« Reply #4 on: April 25, 2008, 07:12:35 PM »
hostum servageden cok iyi bir host bence..

demek config.new.php yi silmem lazim hemen siliyorum config.php durucak

peki kardes config.new.php ne ise yarar bana kimse sil dememisdi demek ondan saldirmislar vay be..ogrenmis oldum cok tsk ederim..

pi24

• Guest
« Reply #5 on: April 25, 2008, 07:17:18 PM »
4imagesi kurarken kurulum dosyalarında config.php diye bir dosya olmaz. sadece config.new.php diye bir dosya olur. config dosyası içinde senin sisteminin db bilgilerini barındıran dosyadır. Kurulum yapılırken config.new.php yi okuyarak kurulum yapar sistem. Bu config.new.php kurulum tamamlandıktan sonra hosta config.php adında sistem db bilgilerini iceren dosya olusturur. config.new.php nin işlevi biter. sadece config.new dosyası çalışmaya başlar.

Sadece kurulum esnasında config.php dosyasının olusturulmasını sagladığı için config.new.php nin sistemden kaldırılması en uygunudur. Zira bu dosya sadece installa dosyasıdır.

Offline abdullah

• Full Member
    • View Profile
« Reply #6 on: April 25, 2008, 07:31:46 PM »
tsk ederim hack icin baska yapacagimiz birsey varmi mesala defacult ve defacult/medya bunlarin configi 777 sorun cikar mi?

Offline sanko86

• Sr. Member
    • View Profile
    • Elemegim
« Reply #7 on: April 25, 2008, 08:12:35 PM »
Hayır o klasörlere 777 vermek sorun yaratmaz.
Web site:http://www.anlatiyoruz.com
Hayat zorluklarla doludur.Ama en zoru insanın insana düşmanlığıdır.