International > Bosnian/Croatian/Serbian & Slovenian

Pozdrav svima

<< < (2/2)

haos:
Poslao sam ti.
Server je moj. Na tom sajtu sto sam ti poslao link u zadnje vreme imam 50k unika (nekad gore nekad dole) i sajtovi mi rade bez problema. Ideja sa ovom galerijom mi je da negde gore u uglu imam link na primer pic of the week sa thumbom i tako saljem na ovu galeriju. na takav nacin mogu da saljem po nekoliko hiljada za dan, zavisi od slike. Procesor mi je dual core sa dva giga rama. Ta skripta na tom glavnom sajtu je cache, tako da je opterecenje svedeno na minimum kod nje. Vidim da je ovde pisano o cache i za vasu skriptu, pa kad budem startovao tamo januara, verovatno bi mi trebalo to da namestim.

piyda:
Moze samo da se ubacim u vasu raspravu??

Evo, ja sam napokon nakon dugo vremena sajt prebacio na novu domenu i poslozio ga za "trziste" engleskog govornog podrucja.
E, kako je do sad trziste bilo za drzave ex-yu (otprilike 300 unique-a dnevno), a sada se prosirilo, doslo je do toga da imam oko 1000 uniqua dnevno.

Da, kao sto mozete i zakljuciti, doslo je do preopterecenja obzirom da je sajt na sheranom hostingu. Naravno, imam instaliranu i svu silu modova (seo, category image, auto-thumbnailer...) koji nikako nisu pomogli brzini. Napravio sam sve moguce da bih to popravio: iskljucio SVE random slike, nove slike na home stranici i ukljucio cache (to sam napravio vrlo teska srca). Da li netko od vas mozda jos zna kakav nacin ubrzanja?

E, sad, moje je pitanje, kakav bi ja server trebao zakupiti da bi sajt mogao izdrzati 5000-10000 unique-a dnevno? Takodjer bih volio vratiti i random slike obzirom da je to jedan od najboljih nacina da korisnici sto vise surfaju po stranici... I obzirom da jos nista ne zaradjujem, da je sto jeftiniji :-)

Informacije o sajtu:
- tematika sajta: polu-goli komadi (ili kako ja to zovem celebrity babetine :-))
- 25.000 slika visoke kvalitete
- vise od 440 kategorija/podkategorija
- baza iznosi oko 6MB
- stranica je teza od 7.4GB
- najveci dnevni bandwidth usage: 2500MB
- bandwidth usage danas: 2000MB

Ostavio bi link, cisto da vidite, ali obzirom da je to zabranjeno :-)

Nicky:
ćao piyda,

ja kakav sam, kažem, što bolji to bolje za mene ;)

najbolje je pitati haos-a kakav bi ti trebao, možda ti on može pomoći,
jer jeftino ne znači da je i dobro.
video sam da je njegov server brz, ali je bilo vrlo malo slika.

baš me interesuje kako sada radi tvoj server sa 25.000 slika. pošalji link preko privatne poruke.

pozdrav

haos:
Cao Nicky,
malo sam nestao odavde, imao sam brdo posla, sredjivao sajt (onaj moj sa videima), prebacivao ga na novu skriptu itd. Sad sam spreman da kupim ovu vasu skriptu i da pocnem sa radom na tom sajtu. Interesantno je da tamo imam samo 30tak slika i sajt je star samo 2 meseca, ne updejtujem ga, a poceo sam da dobijam posetu sa google images na neke slike. To mi je neverovatno i za svaku pohvalu skripte je.
Reci mi koji je postupak za placanje? Imam mogucnost placanja sad sa paypalom. Danas cu da izvrsim uplatu samo me interesuje da li treba da cekam neki aprove ili mogu odmah da postavljam reklame i da skidam ono iz futera?

Nicky:
cao haos,

posto za paypal treba imati kreditnu karticu (VISA, MasterCard ili slicno). mozes odmah licencu naruciti preko ovog sajta
http://www.4homepages.de/4images/order.php#english
mogucnosti kod "shareit" su : Visa, MasterCard, DinersClub, America Express, JCB.

ako ima problema javi se.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version