Author Topic: Coklu Onizleme hatasi  (Read 8875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline boss24

• Newbie
  • *
    • View Profile
Coklu Onizleme hatasi
« on: October 23, 2008, 04:40:50 AM »
selam ftp ye direk toplu attigim resimleri admin panelden toplu önizleme olustururken asagidaki hatayi aliyorum ama eski kategorilere onizleme olusturabiliyorum ,yeni actigim kategorilerde olusmuyor neden olabilir bilen varsa fikrini yazabilirmi tsklr.

Önizleme oluşturuluyor: image010 (image010.gif) ....  
Warning: imagegif() [function.imagegif]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 32245 is not allowed to access /home/resimler/public_html/data/thumbnails/164 owned by uid 99 in /home/resimler/public_html/includes/image_utils.php on line 93

Warning: imagegif() [function.imagegif]: Invalid filename in /home/resimler/public_html/includes/image_utils.php on line 93

Önizleme oluşturulurken bir hata oluştu!

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
    • Nuvanda Resimlere Dair Ne Varsa
Re: Coklu Onizleme hatasi
« Reply #1 on: October 23, 2008, 06:44:41 AM »
Önizleme yapmak için sanırım GD2 yi kullanıyorsunuz. Bu sizdeki ftpden yüklenen gif dosyalarına önizlemeyi desteklemiyor.ImageMagick veya  NetPBM bu mümkün.NetPBM, ftpden yükleyeceğin resimlere önizleme yapmaya birebir. ancak sunucuda yüklü olması lazım.

Offline boss24

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: October 23, 2008, 12:58:48 PM »
GD Bibliothek ayarında kullanıyorum anlamadıgım eski oluşturdugum dosyaların içine mesela id : 10 toplu önizleme olusturuluyor yeni katagori açtım diyelim tv diye id 50 olsun ön izleme yapınca hatayı veriyor...önceden sorun yoktu hep böyle yapıyordum anlamadım.
NetPBM ücretsizmidir ve nerden yükleyecegimi bulamadım download adresi vermeniz mümkünmü teşekkürler.

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
« Reply #3 on: October 23, 2008, 01:07:59 PM »
GD Bibliothek ayarında kullanıyorum anlamadıgım eski oluşturdugum dosyaların içine mesela id : 10 toplu önizleme olusturuluyor yeni katagori açtım diyelim tv diye id 50 olsun ön izleme yapınca hatayı veriyor...önceden sorun yoktu hep böyle yapıyordum anlamadım.
NetPBM ücretsizmidir ve nerden yükleyecegimi bulamadım download adresi vermeniz mümkünmü teşekkürler.
sunucu size mi ait.

Offline boss24

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: October 23, 2008, 01:30:35 PM »
ucretli host satın aldım kendi sitem  :oops:
www.resimlerde.net

Offline DilnüvaZ

• Moderator
  • Hero Member
  • Gönül Okşayıcı
    • View Profile
« Reply #5 on: October 23, 2008, 01:50:57 PM »
ucretli host satın aldım kendi sitem  :oops:
www.resimlerde.net
hostunuz tarafından yüklenmiştir büyük ihtimal. bakın hatayı aynı şekilde forumda araştırın aynı tavsiyelerde bulunulmuştur. Örnek: http://www.4homepages.de/forum/index.php?topic=4887.0  sizin  hatanız safe mode gibi bir sorunda gözüküyor. isterseniz aynı konuda sorun Adminler cevaplasın.safe modeun off olduğunu kontrol edin.
« Last Edit: October 23, 2008, 03:09:27 PM by DilnüvaZ »

Offline boss24

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: October 23, 2008, 01:54:22 PM »
tamam tsk ederim. sorunum safe mode nin on olmasındanmış host aldıgım yere mail atıp off yaptırdım düzeldi aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa.
« Last Edit: October 29, 2008, 12:57:47 AM by boss24 »