Author Topic: [Language] turkish  (Read 239209 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline pikachu

• Pre-Newbie
    • View Profile
Re: [Language] turkish
« Reply #30 on: January 28, 2007, 06:46:57 PM »
arkadaşlar bunun yönetim panelinde otomatik resim boyutlandırmaya tıklayınca bu modül yüklü değil diyor, onu nereden ayarlayacam?? :? :?

Offline {{DELIKANLIM}}

• Pre-Newbie
    • View Profile
    • Www.Delikanlim.Net
« Reply #31 on: February 01, 2007, 06:11:27 PM »
arkadaşlar bunun yönetim panelinde otomatik resim boyutlandırmaya tıklayınca bu modül yüklü değil diyor, onu nereden ayarlayacam?? :? :?

Sen 1.7.4 mu kulaniyorsun normalde onda var eski versiyonlarda varmi yokmu bilmiyorum. Panelde hersey ayarlaniyor bu ara www.delikanlim.net/galery kurdum bazi modlar yaptim su istatistik haric oda nedense su db si kurulmadi bende yapamadim insallah ilerde yaparim. Burda anlamadim sey bir almanya sitesi ama hep ingilizce zarzor anliyoruz 1 hafta deneme su bu testler sonunda biseyler yaptim :)

pi24

• Guest
« Reply #32 on: February 03, 2007, 06:39:03 PM »
şu sitendeki rastgele 5 resim olayını hangi kodlama ile yaptın dostum. İzah etmen mumkunmu acaba.

pi24

• Guest
« Reply #33 on: February 18, 2007, 05:26:23 PM »

4images kullananların çok sık uğraşmak zorunda kaldıgı bir olaydır türkçe butonlar yapmak. Bunun için kendime üstteki resimdeki gibi birşey yaptım ben. Buyrun sizlerlede paylaşmış olim. Çok güzel türkçe butonlar yaratabilirsiniz.

Download:  http://horozz.net/modules/news/article.php?storyid=85

Buda bu minik programla yapılmıs butonların bulundugu bir 4images sistemi.  www.horozz.net/galeri 

Offline [TR]AHMET

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #34 on: February 24, 2007, 11:33:01 AM »
Merhaba arkadaşlar, ben resim galerimi 1.7.1 den 1.7.4 versyonuna yükselttim fakat bu gücellemeden sonra resim ve yorum eklerken Türkçe karakter kullanamıyorum. 1.7.1 sürümündeyken böyle bir sorun yoktu, bu sorun eski dil paketinden mi kaynaklanır sorunu nasıl çözebilirim ?
Önce ki Türkçe karakterli yazılar ve resim başlıklarında herhangi bir sorun yok sadece yeni eklemek istediğimde bu sorun ortaya çıkıyor. ing. karakterli yükledikten sonra düzenle dersem Türkçe karakter girebiliyorum bende bunu gördükten sonra sayfa metalarında Türkçe ayarı yaptım ama sorun devam etmekte.

En kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum.
« Last Edit: February 28, 2007, 03:52:39 PM by [TR]AHMET »

Offline [TR]AHMET

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #35 on: February 28, 2007, 03:52:17 PM »
2,5 gün uğraştıktan sonra sorunu çözdüm belki aynı sorunu bir başkasıda yaşıyabilir diye çözümü buraya yazıyorum.

1.7.4 versyon için geçerli!
global.php nin 145. satırında ki bu kodu kaldırın sorun çözülüyor.

Code: [Select]
   '#(<[^>]+)style[\x00-\x20]*=[\x00-\x20]*([\`\'\"]*).*s[\x00-\x20]*c[\x00-\x20]*r[\x00-\x20]*i[\x00-\x20]*p[\x00-\x20]*t[\x00-\x20]*:*[^>]*>#iUu'

Offline newgsm

• Spam suspect
  • Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #36 on: March 19, 2007, 09:40:29 PM »

4images kullananların çok sık uğraşmak zorunda kaldıgı bir olaydır türkçe butonlar yapmak. Bunun için kendime üstteki resimdeki gibi birşey yaptım ben. Buyrun sizlerlede paylaşmış olim. Çok güzel türkçe butonlar yaratabilirsiniz.

Download:  http://horozz.net/modules/news/article.php?storyid=85

Buda bu minik programla yapılmıs butonların bulundugu bir 4images sistemi.  www.horozz.net/galeri 

good good good

Teknocafe

• Guest
« Reply #37 on: March 28, 2007, 01:21:48 PM »
Arkadaşlar bundan anlayan kim var sorunlarımıza cevap verse ben kuruyorum ama hep hata veriyor.Dosya yüklenmiyor bile..Yokmu msnden yardım edicek biri...

pi24

• Guest
« Reply #38 on: March 28, 2007, 05:37:45 PM »
sorununuzu burdan yazarsanız yrdımcı olmaya çalışırız.

Teknocafe

• Guest
« Reply #39 on: March 29, 2007, 02:28:56 PM »
merhaba.bende su hata veriyor..

Warning: move_uploaded_file(./data/media/1/Nilfer_iekleri.jpg) [ function.move-uploaded-file]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwislat/public_html/test/includes/upload.php on line 113

Warning: move_uploaded_file() [ function.move-uploaded-file ]: Unable to move '/tmp/phpqQJEzb' to './data/media/1/Nilfer_iekleri.jpg' in /home/wwwislat/public_html/test/includes/upload.php on line 113

upluodda sorun var ayrıca tema değiştirdiğimde yeni üyeliklerde mail hatası veriyor ve üye olunmuyor.

Bunlari düzeltmem icin ne yapmam lazim.Ve sunuda ogrenmek istiyorum acaba bu screepti hangi server özellikleri destekliyor.Ben php destekleyen bir server kullanıyorum.Serverin ozellikleri ise surada.. www.servage.net acaba bu serverde kurdugumdan dolayimi hata veriyor.

bilgilerinize..

pi24

• Guest
« Reply #40 on: March 29, 2007, 03:04:40 PM »
kullandığınız host scriptin kurulumu icin uygun. anladım kadarı ile upload sorunu yasıyorsunuz. hata veren dosyaları 777 ayarına getirin. hala sorun devam ediyorsa data klasörü içinde media klasöründe 1 isimli bir klasör varmı emin olun. eğer yoksa 1 isimli bir klasör olusturup ole uploadı deneyin bakalım.

eğer hiç biri olmuyor ise yeni bir kurulum yapim ben size.

Teknocafe

• Guest
« Reply #41 on: March 29, 2007, 03:08:30 PM »
hmmm 777 ayari hic akil etmedim deneyim bakim ama olcagini sanmam .. tsk ederim ben denedikden sonra yazim.

Teknocafe

• Guest
« Reply #42 on: March 30, 2007, 01:01:38 PM »
kardeş malesef olmadı en iyisi siz kurun ben size bilgileri özel msj ile gönderiyorum..şimdiden tşk ederim

Offline askimsin

• Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #43 on: April 14, 2007, 08:37:59 PM »
burda türklerdemi vardı oh be :mrgreen:

Offline avatarmerkezi

• Pre-Newbie
    • View Profile
« Reply #44 on: May 08, 2007, 09:14:32 PM »
öncelikle tüm yurttaslarima selam ederim

arkadaslar sizden bişey rica edicem ingilizcem pek yok 1 haftadir ugrasiyom ama bişey yapamadim

su otomatik resim boyutu olayini kavrayamadim adam ingilizce anlatmiş ama anliyamiyorum lütfen bana bi yardimci oılun cevaplarinizi dört gözle bekliyorum

http://www.4homepages.de/forum/index.php?topic=7700.0 konu burda